Fenerbahçe Başkanı Ali Koç açıkladı: Kombinelere yüzde 100 zam

Teknik Direktörlük koltuğuna Jorge Jesus’u getiren Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Olağan Mali Genel Kurul’da camiaya seslendi. Saat 10.30’da başlayan kurulda, Koç ve yönetiminin geride kalan sezonki mali faaliyetleri oylamaya sunuldu. Ali Koç ve yönetimi, 2021 yılında yönetim kurulu faaliyeti ve denetim konusunda oy birliğiyle ibra edildi.

Sarı lacivertli kulübün mali durumuyla ilgili bilgilerin paylaşıldığı toplantıda, Başkan Ali Koç’un açıklamalar yaptı. Üyelerin yaptığı eleştirilere yanıt vermek için kürsüye çıkan Ali Koç, Fenerbahçe Koleji ve kombinelere zam konusunda önemli ifadeler kullandı.

Kulübün kendisine 1 kuruş borcu olmadığını söyleyen Koç, “Benim 1 kuruş alacağım yoktur kulüpten. Bir gün çıkıp kulübün borcu var dersem beni ihraç edin” dedi. Fenerbahçe’nin siyasetin içine çekilmek istendiğini söyleyen Koç, “Ben deli miyim? Bu kadar büyük siyasi gücü karşıma almak için buraya çıkayım. Başarısızlığımızı örtbas etmek içinmiş. Çılgın olması lazım insanın” dedi.

Özellikle Türkiye Futbol Federasyonu başkanlığı seçimiyle ilgili olarak kritik açıklamalar yapacağını söyleyen Ali Koç’un sözleri haberimizde…

ALİ KOÇ’TAN AÇIKLAMALAR

“İçinde bulunduğumuz finansal şartları en şeffaf şekilde sizlere anlatmaya çalıştık. Konuşmaların içeriği yanlış, bilerek veya bilmeyerek bir şekilde uğraşmış kendine göre tez ortaya koymuş. Bana göre tez yanlış, iyi niyetli olduğunu düşünerek söylüyorum, bir tez ortaya koymuş. Her türlü başarısızlığımızı sorgulayın. Ama finansal konuda bizim iyi niyetimize laf ederseniz o zaman birbirimize ters düşeriz. Burada yapılanları hafife alıp, yok efendim biz geldiğimizde kulübün borçlarını karşılayacak denge içindeymiş. Hangi denge? Dünyanın neresinde 10 yıllık stat anlaşmasının 90 milyon eurosu 1 yılda harcanmış?”

“TFF BAŞKANI OLACAK KİŞİNİN…”

“Türk futbolunda FETÖ örgütünün unsurları devam etmektedir. Bir kişi adaydır. Sevdiğim, saydığım, dost bildiğim kişidir. İlerleyen günlerde ifade edeceğim. Yeni bir aday bulunması ivedilikle şarttır. Hiçbir şüpheye yer olmamalıdır. Bende olan mevcut bilgiler çerçevesinde sayın adayın aday olması. Sayın Cumhurbaşkanımıza sesleniyorum lütfen bu hatadan dönelim.

TFF başkanı olacak kişinin ailesinden birinci derece kan bağı bu yapıyla dün bugün ve yarın hiçbir ilişkisi olmamalı. Söz konusu adayla hiçbir sıkıntım yok, hatta dostumdur. Ama elimdeki bilgilere göre, yumuşak karın olabilecek durum mevcuttur.”

“O SEZON OKUMAMASI LAZIM”

“Fenerbahçe Koleji devredilemezmiş. Niye devredilemez kardeşim? Hangi kulüp eğitimde? Siz şartları biliyor musunuz da devredilemez diyorsunuz. Adamın biri pankart açıyor okulun önünde ‘Fenerbahçe Koleji devredilemez’. Adamın 45 milyar borcu var. O sezon okumaması, kaydının bile yapılmaması lazım. Okulun bize 15 milyon lira yükü olduğunu biliyor musunuz? Dünyanın neresinde bir kurum 15 sene kâr yapmadan ticari hayatına devam edebilir? Özelikle futbolda beklenen bu kulüp nasıl koleji devam ettirecek? Bizim yaptığımız iş birliği kolejin kalitesini artırmak. İsmi tartışabiliriz. Her sene 5 milyon lira zararımız var. Bu anlaşma olsaydı, bize 15 milyonluk etki yapacaktı. Orada o kadar çok haksız indirim verilmiş insan var ki. Yüzde 40’lara varan indirimler. Bir kişi liste fiyatından okumuyor biliyor musunuz? Müthiş bir okul olursunuz, sahiplerinizin maddi gücü olur. Türkiye’nin en iyi akademik okullarından biri olursunuz, o indirimlerin hiçbiri akademik değil.”

“AZİZ YILDIRIM’IN 1 KURUŞ YARDIM ETMEMESİ AYIP”

“Sayın Aziz Yıldırım’ın alacağı tazminatları Fenerbahçe eğitim kurumlarına devredeceği gün bu anlaşmayı yapmak manidarmış. Ne manidar biliyor musunuz? Sayın Aziz Yıldırım ve ekibinin üniversite kuracağım diye yola çıkıp, ’80 tane iş adamına mektup yazdım, yazıklar olsun bir kişi yardım etmedi. Biz kendimiz karşılayacağız’ diyip 1 kuruş yardım etmemesi. 1 kuruş! Hangisi daha manidar?”

“1 KURUŞ ALACAĞIM YOKTUR”

“Birkaç üyemiz ‘Başkanın borcu, alacağı ne olacak’ diyor. Bu beni çok kırıyor, yoruyor. Dört senedir benim ağzımdan şöyle yaptık, böyle yaptık lafını duymadınız. Duymayacaksınız da. Tamam mı? Rica ediyorum bir kez daha bu konuyu gündeme getirmeyin. Benim 1 kuruş alacağım yoktur kulüpten. Bir gün çıkıp kulübün borcu var dersem beni ihraç edin. Orada pişkin pişkin gülüyor yanındaki arkadaş.”

“BU KONU BİR DAHA GÜNDEME GELMESİN”

“Vergi mevzuatı sebebiyle borçtan düşüyorum yüzde 5. Budur sebebi. Başka hiçbir sebebi yoktur. Yok efendim ben bu borcu tutuyormuşum da. Yazıklar olsun böyle düşünenlere. Bunu bilip de, bunu bana karşı kullananlara yazıklar olsun. Rica ediyorum bu konu bir daha gündeme gelmesin.”

“DELİ MİYİM BU SİYASİ GÜCÜ KARŞIMA ALAYIM”

“Fenerbahçe’yi siyasete karıştırmamak için azami gayret gösteriyoruz. Fenerbahçe siyaset üstüdür. Ama bizi zorla çekiyorsunuz. Bunu da Sayın Cumhurbaşkanımızın ismi kullanılarak yapılıyor. Destek olun. Bir iki tweet atmak destek olmak değil. Bu camianın hakkını yemenin kolay olmadığını sizler gösterirsiniz. Yok başkan cesur konuştu. Konuştu da ne oldu? Geçmişte gösterebiliyorduk. Şimdi de göstermemiz lazım. Trabzon’da o paçavrayı astılar, derneklerimiz tek tek hareket etti. Münferit taraftarlarımız dava açtı. Bu salonda kaç kişi hukuk adına hareket etti? Ben deli miyim? Bu kadar büyük siyasi gücü karşıma almak için buraya çıkayım. Başarısızlığımızı örtbas etmek içinmiş. Çılgın olması lazım insanın. Hepinizin bu camiaya karşı sorumluluğu var.”

“KOMBİNELERE YÜZDE 100 ZAM”

“Ya biz nasıl ayakta kalmaya çalıştığımızı anlatıyoruz. Birazcık çaya zam gelince işitmediğimiz laf kalmıyor. Kombinelere zam gelecek arkadaşlar. Mecburuz buna. Ve bu zam yüzde 100’ün üzerinde olacak. Lütfen homurdanmayın. Fenerbahçe her şeyden önemli diyorsunuz. Hepimiz elimizi taşın altına koymak zorundayız. Biz Covid nedeniyle 1,5 senedir tribünden gelir sağlayamadık. O sizin anlattığınız gelirleri biz yaratmasaydık, bu gemi hiç yüzmeyecekti. Kaynakları daha iyi kullanabilirdik, ona katılıyorum.”

ALİ KOÇ VE YÖNETİMİ İBRA EDİLDİ

Fenerbahçe’de Ali Koç ve yönetimi, 2021 yılında yönetim kurulu faaliyeti ve denetim konusunda ibra edildi.

Ali Koç, 2021 yılı yönetim kurulu faaliyet ve denetimi üyelerin ibrası için oylarına sunuldu. Ali Koç ve yönetimi, 2021 yılında yönetim kurulu faaliyeti ve denetim konusunda oy birliğiyle ibra edildi.

İSMAİL KARTAL İLE BİR ARADA

Mali Genel Kurul için toplantı salonuna gelen Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, veda için orada bulunan teknik direktör İsmail Kartal ile selamlaştı. İsmail Kartal ile kısa bir sohbet yapan Başkan Koç, ardından Fenerbahçe Yüksek Divan Kurulu Başkanı Uğur Dündar ile tokalaştı.

DAKİKALARCA AYAKTA ALKIŞLANDI

Fenerbahçe Yönetim Kurulu Üyesi Burak Kızılhan, faaliyet raporuna ilişkin yaptığı açıklamaların ardından “Ocak ayında Fenerbahçemizin zorlu günlerinde takımımızın teknik direktörlük görevini yapan, camiamızın yeniden birleşmesini sağlayan değerli İsmail Hoca’ya veda zamanı” dedi. Ardından salondaki bütün üyeler İsmail Kartal’ı dakikalarca ayakta alkışladı. Salona eşi ve oğluyla gelen İsmail Kartal da bu teveccühe aynı şekilde alkışlarla karşılık verdi.

ALİ KOÇ’TAN İSMAİL KARTAL’A VEDA

Daha sonra kürsüye çıkarak konuşan Ali Koç, İsmail Kartal’a ilişkin şu ifadeleri kullandı: “Öncelikle hocama, kıymetli eşi Sema Hanım’a, biricik oğlu Emre’ye hoş geldiniz diyorum. Bizi kırmayıp geldiğiniz için teşekkür ediyorum. Bizim bir arzumuz vardı hocamıza ilettik. O da bizi kırmadı geldi. O da hem teşekkür, hem şükran hem de vedamızı yapmak üzere rica ettik. Duygu ve düşüncelerimi paylaşmadan önce hocamızla ilgili Fenerbahçe’ye bu seferki geliş sürecine ilişkin -daha çok gelecektir- hangi zorluklarla göreve geldi, neler yaptı kısa bir video ile sizlerle paylaşmak istiyoruz.”

“İSMAİL HOCA BİZİMLE İLETİŞİME GEÇTİ”

“İsmail Hoca o dönem yükü çok ağır bir takıma geldi. Kendi geldi. Çünkü hepimiz gibi o da maçları seyrederken yaşadıklarımıza, şansımıza bir kez daha çok büyük umutlarla başlayıp ilk 8-9 hafta domine ettiğimiz ligde, birden bire türbülansa girip hiçbir şeyin yolunda gitmediği bir takımı izlerken acı çektiği için bizlerle temasa geçti. İyi ki de geçmiş. Çünkü yük ağırdı. Atmosfer olumsuzdu. Zor günler geçiren bir camiaya bir nevi elinde sihirli değnekle nefes aldırdı. Daha da önemlisi tribünleri birleştirdi, barıştırdı. Tribünleri doldurdu. Umut verdi, tribünleri mutlu etti. Bize bu zor yolu güzel kıldı.”

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, İsmail Kartal ve ailesini kürsüye davet etti.

“CAMİAMIZA 18,5 YIL HİZMET ETTİ”

“Hocamız Fenerbahçe’de 10 yıllık futbolculuk kariyerinde 175 maça çıktı. Bunun dışında sadece A takım teknik direktörü olarak değil, antrenör olarak muhtelif kademelerde toplamda 18,5 yıl camiamıza hizmet etti. Genç yıllarımdan beri tanıdığım için ve her geçen gün daha yozlaşan, etik değerlerin alt üst edildiği futbol ikliminin her zaman temiz, pırıl pırıl yüzü oldu. Futbolcuyken de, teknik direktörken de.”

“AYRILIĞIN NEDENİNE CEVAP VERMEK ÇOK ZOR”

“Hangi açıdan bakarsak bakalım ayrılık kararını vermek bizim için kolay olmadı. Dört senelik görev süremizde aldığımız en zor karar olduğunu söyleyebilirim. Şöyle düşünebilirsiniz, ‘Peki o zaman niye değişim?’ işte bu kararın cevabını vermek çok ama çok güç. Fakat böyle bir karar aldık. Hocamızla da hallettik. Hiçbir zaman gizli saklı oynamadık. Başından beri hocamızla ilk oturduğumuz günden beri, niyetimizi ve yapmak istediğimizi açık bir şekilde anlattık. Görev süresinde bu birkaç kere gündeme geldi. Gerçekten bunun cevabını vermek çok çok zor. Ama şunu da biliyorum ki, İsmail Hoca belki de çok uzun zaman geçmeden tekrar bu camia ile yolları kesişecek.”

“SEMA HANIM’I YENİ TANIDIK”

“Sema Hanım’ı (İsmail Kartal’ın eşi) bilmeyebilirsiniz. Rahmetli dedem hep şöyle söylerdi, ‘Başarılı bir erkeğin arkasında hep güçlü bir kadın olmalıdır’. Biz çok eski tanışıyoruz ama Sema Hanım’ı yeni yeni tanıdık. Hocamızın hayatındaki yerini, değerini yeni yeni öğrendik. Şahsım, yönetim kurulum adına size çok teşekkür ediyorum. Bu süreçte eve gitmedi Sema Hanım anlayışla karşıladı. Yeri geldi moraller yerle bir oldu, ailesi arkasında dik durdu. İlk birkaç hafta zordu. Avrupa Kupası, Türkiye Kupası. Ama hocamızın elinde sihirli değnek yoktu. Ama ne yapacağım dediyse yaptı. İyi ki Fenerbahçe’nin İsmail Kartal gibi bir değeri var.”

İSMAİL KARTAL: OYUNCULAR ŞAŞIRDI…

Ali Koç’un ardından kürsüye çıkan İsmail Kartal şu ifadeleri kullandı:

“Öncelikle şu ana ne söyleyeceğimi bilemiyorum. Ben hayatım boyunca Fenerbahçe’yi ailece çok seviyoruz. Fenerbahçeli İsmail Kartal olduysam bu arma sayesinde oldum. Kulübümüzün armasının anlamı, göründüğünden, yazılandan çok daha büyüktür. Bu armanın renklerinin tartışmasını yaptığımızda bunun dünyada eşinin benzerinin olmadı bir arma olduğunu anladık, gördük. Çok fazla konuşmayı seven bir insan değilim. Göreve geldiğim ilk gün oyuncularımla bir toplantı yaptım. Ben duygularımı karşımdaki insana çok içten ve net şekilde aktaran bir insanım. Hayatım boyunca rol yapmadım, yapamam. Onlara şunu söyledim. Dedim ki, ‘Bizim bir borcumuz var’. Hepsi şaşırdı.”

“BUNUN İÇİN BURAYA GELDİM”

“Bizim bir borcumuz var ödeyeceğiz, bunun için geldim. Bu borç ödenecek dedim. Durdular ‘Hocam bu borç kimin, kime ödeyeceğiz’ dediler. Taraftarı ve camiayı gösterdim. Öyle bir gün gelecek ki, buraya 50 bin kişi gelecek. İşte bizim futbolcumuz bu, bizim takımımız böyle savaşmalı, böyle mücadele etmeli, ben buraya bunun için geldim, bunu da başaracağız. Bu taraftar sizi hayatınız boyunca unutmayacak dedim. Bunu yarattığımız zaman ikinci yarının şampiyon takımı, en çok maç kazanan takımı olacağız dedim. Çok karakterli oyuncularımız var. Hep beraber çok çalıştık bugünlere geldik. Güzel şekilde sezonu bitirdik. Herkes Fenerbahçe’nin oynadığı futbolu takdir etti. Aldığımız sonuçlar ortada, güzel bir şekilde sezonu kapattık.”

“ALİ KOÇ’A AYRI TEŞEKKÜR EDİYORUM”

“Takımımızın bir oyun kültürü var. Taraftarlarımız da bu oyuna alıştı. Yeni gelen hocamızla birlikte birkaç transferle bu takım yeni sezonda Allah’ın izniyle şampiyon olacak. Bu süreçte bana her zaman destek olan Başkan Ali Koç, 17-18 yaşından beri arkadaşız, Samandıra’daki personele, en büyük pay sahibi oyuncularıma teşekkür ediyorum. Buranın patronu sensin, ne istiyorsan onu yap dedi. Bu önemli bir laftır teknik direktör için. Her alacağın kararda seninle beraberiz dediler. Başkanımın ve yöneticilerimin verdiği yüksek öz güvenle kendimi daha rahat hissettim. Hep birlikte bu başarıyı yakaladık.”

Yorum yapın

bursa escort kocaeli escort izmit escort escort bursa ankara escort pendik escort tuzla escort
görükle escort bursa escort bayan bursa merkez escort bursa sınırsız escort bursa otele gelen escort
bursa escort kusadası escort davutlar escort gorukle bursa görükle escort bursa bayan escort tuzla escort
bursa escort bursa merkez escort bursa ucuz escort
izmit escort kocaeli escort
bursa escort görükle escort şişli escort mecidiyeköy escort paribahis
kocaeli escort escort bayan yahya kaptan escort darıca escort gebze escort gölcük escort izmit escort kocaeli escort bayan izmit escort bayan izmit sınırsız escort izmit eve gelen escort izmit anal yapan escort izmit otele gelen escort
escort ankara
bursa escort mobil bahis
etlik escort kızılay escort bayan eryaman escort bayan
bursa escort bursa merkez escort görükle escort bursa sınırsız escort görükle escort bayan bursa bayan escort pin up cratosroyalbet casinolevant bets10 betebet setrabet marlabet marlabet tümbet 1xbet matbet dinamobet betcup betpark vevobahis pasacasino meritking bwin yeni giris bahisnow bahisnow kulisbet bahislion betsmove mobil giris adana escort